Dieta na mase
16
Grudzień

Każdy kto trenuje na siłowni doskonale wie, że zdarzają się sytuację, w  której po prostu nie mogą na nią pójść nie oznacza to jednak że muszą wtedy rezygnować z treningu bez problemu mogą go wykonać także w domu. Przy pomocy niewielkich nakładów na zakup ćwiczenia na biceps w domuodpowiedniego sprzętu lub też nawet bez  niego można sobie ułożyć trening praktycznie na każdą część ciała. Poza tym takie ćwiczenia można wykonywać praktycznie w każdej chwili, dzięki czemu można  w domu sobie zrobić dodatkowy trening. Jednak podobnie jak na siłowni istotne jest przede wszystkim to, aby ćwiczyć każdy rodzaj i grupę mięśni. Tym, o których na pewno nie wolno zapominać są z pewnością bicepsy. Aby rozwijać te mięśnie w domu, nie potrzeba wcale inwestować zbyt wielu pieniędzy w drogi sprzęt, często wystarczy zakup na przykład hantli po 5 kilogramów raz drążka rozporowego.

W przypadku bicepsów, podobnie zresztą jak w przypadku wielu innych mięśni znacznie ważniejsze od tego, jakim ciężarem obciąża się mięsień jest to, aby ćwiczenie było wykonane prawidłowo. Dlatego należy się skupiać przede wszystkim na technice wykonania, ponieważ dzięki temu dobre efekty szybciej można osiągnąć stosując na przykład dwukilogramowe ciężarki, niż przy nieodpowiednim wykonaniu ćwiczenia ze znacznie większym ciężarem. Dlatego ćwicząc czy to na siłowni czy w domu należy zwracać uwagę przede wszystkim na jak najbardziej odpowiednią technikę. Ważne jest zarówno odnoszenie ciężaru jak też jego opuszczanie, powinno ono odbywać się w odpowiednim tempie, stosunkowo wolnym.

Jednym z popularniejszych ćwiczeń, które można wykonać w domu, aby rozwinąć bicepsy, jest przede wszystkim podnoszenie hantli. Należy usiąść w rozkroku, wystarczy solidne krzesło, pop czym rękę z hantlem oprzeć łokciem na kolanie. Aby jednak ćwiczenie przyniosło odpowiedni efekt istotne jest przede wszystkim to, aby wykonywać je w odpowiednim tempie. Należy podciągnąć dłoń mniej więcej na wysokość klatki piersiowej, dość wolno, i przytrzymać w tej pozycji kilak sekund. Następnie podobnie wolno należy rękę opuszczać.

Tagi:

Ćwiczenia na biceps w domu

ćwiczenia na biceps w domu bez sprzętu

trening bicepsa hantlami